Hooaeg 2003

13.10.2003 2003 Hooaja lõpetamine ja 911 40 aastapäeva tähistmine

11-12. oktoobirl pidas EPK maha 2003 hooaja viimase ürituse Kohala Mõisas. Tähistasime Porsche 911 40 aastapäeva ning veetsime muidu mõnusalt aega.

Giidi kaasabil külastasime Toolse linnust, imetlesime Kunda tsemendist telefonitraate ja uudistasime Kunda Hüdroelektijaama. Suured tänud meie giid Tiiu Rajule.
Degusteerimas sai käidud ka Võhu Veinitehases.

Turismi lõpetamisega see aga veel ei piirdunud, korraldasime ka traditsiooniks saanud autoorienteerumise ligi 60km teelõigul.

Õhtu edenedes pidas James maha loengu 911 ajaloost ja tähtsamatest sündmustest. Osaleda sai ka loosimisel, kus iga loos võitis.

EPK-sse võeti ka uus liige.

Täname Kohala Mõisa toreda koha ja meeldiva personali eest.
Tervitused ka Leedu Porsche fännidele, kes olid meile nii kaugelt külla sõitnud.

24.09.2003 Open Track 3 - Sauga

21.sept.2003 Toimus järjekordne OT üritus Sauga ringrajal. Võistlustel osalesid neli EPK liiget. Tänud ilusa Ilma ning hästi korraldatud ürituse eest.

05.08.2003 Sõiduharjutuspäev Ahvenisto ringrajal Soomes

25.juuli toimus sõiduharjutuspäev Ahvenisto ringrajal Soomes.
Eestist läks varahommikult teele viis autot .

Sarnaselt eelmise aastaga istuti alguses koos juhendajaga autos ning õpiti rada tundma. Terve edasine päev veeti ringrajal kihutades, aega jäi ka kohele tulnud harulduste uudistamiseks(914, 968 Cabrio).
Õhtul hilja jõuti väsinult ja rahulolevana Eestisse tagasi.

Eesti Porsche Klubi poolt tänud Jamesile ja Soome Porsche Klubile.

Porschega ringrajal - Ekspressi artikkel

17.07.2003 HEPA Karikas 2003 Rapla kardirajal

Laupäeval, 12 juulil toimus Rapla vastrenoveeritud kardirajal rahvasprindivõistlus. Porsche-inimestest olid võistlustules Hannes Hansman ja Peep Päädam.

Osalejaid oli paarikümne ringis, ilmselt oli tavalisest napim osvõtt põhjendatav sellega, et samal ajal toimus Pärnus Sauga ringrajal ’autocrossing’.

Kell üksteist oli raja avamistseremoonia ning seejärel läks võistlus lahti. Igal võistlejal oli kolm katset, igal katsel tuli läbida paigaltstardist kaks ringi. Võistlus ei alanud Porschedele paljutõotavalt. H.Hansmannil suri esimesel katsel elektrivea tõttu mootor välja ning aeg tuli ülekaalukalt viimane. P.Päädamil tehnilisi probleeme polnud, kuid ta ’unustas’ teise ringi kiiresti sõita ning ajakaotus oli märgatav. Teises voorus tegi H.Hansman seda, mida oligi oodata: sõitis välja ülekaalukalt parima aja. P.Päädam seevastu tegi valestardi ning sai 10 sek. trahvi. Kolmas voor pidi H.Hansmani jaoks olema vaid vormistamise küsimus kuid autol lõpetas töö üks kütusepihustitest ning rada tuli läbida kolme silindriga....Kuid oh üllatust: tulemus ületas teise katse oma ning võit oligi käes. P.Päädam oli kolmandaks katseks oma keskendumisprobleemidest jagu saanud, sõitis välja klassi teise aja ning kolmas koht oligi käes. Porschede kaksikvõitu küll ei tulnud, kuid 1 ja 3 pole ka hullu..

Peep Päädam

31.05.2003 Lõppkiirusvõistlus Tapa sõjaväelennuväljal

Eesti Porsche Klubi kogunes laupäeva hommikul ning koos asuti sõitma Tapa poole. Kogunejate seas võis näha väga erinevaid mudeleid, alustades Porsche ’80 aasta 931-ga ning lõpetades 2003 aasta Porsche CAYENNE S-ga. Kokku võistles tervelt üheksa Porschet. Klubi jaoks olid lõpptulemused eriti rõõmustavad, sest kahes klassis võeti kaksikvõit.

Võistlusdistantsiks oli 1 miil ehk ca. 1609 m. Võisteldi suurima kiiruse saavutamise peale distantsi lõpus ehk tegemist oli lõppkiirusvõistlusega. Starditi ükshaaval paigaltstardist. Igal võistlejal oli kaks katset, millest parem läks arvesse.

24.05.2003 Speedest 2003

Tänavu juba viiendat korda toimuv autode ja mootorrataste kiirendusvõistlus Speedest toimus 24.mail Lasnamäe kanalis. Võistlejaid oli kokku 60-ne ringis ja kokku neljast riigist. Porsche Klubi liikmed kogunesid 09:30 hommikul, et minna kaasa elama Porschedele. Kokku võis võistlemas näha kuute Porschet. Vaatamata vihmale ja lühendatud rajale peeti võistlused ikkagi maha. D-kalssi võistlemise ajaks tuli kuiv asfalt tänu päikesele uuesti aga välja. Tulemustest allpool.

01.05.2003 Open Track - Sauga

Hommikul sõitma asudes oli tõsine kahtlus, et see üritus jääb küll ära. Terve tee Saugale sadas vihma ja hooti päris tugevalt. Paar kilomeetrit enne rada aga vihm lakkas, jäi vaid kõva tuul ning pilvine taevas.

Enne Saugat põikasime Toomase 968-ga ruttu kummivahetusest läbi, et rajal paremat pidamist saada. Kohale jõudsime 12-ne paiku ning mõni aeg hiljem toimus ka juhtide “juhendamise koosolek”. Organiseerijad jagasid autod kahte ritta, kiiremad ühte ritta ja aeglasemad teise ritta. Samuti tutvustati Sauga väikese raja kurve ning nende riukaid.

Järgnevalt aetigi autod ridadesse ja läks andmiseks. Kes siis Klubi poolt kohal olid? Osalesid Toomas 968-ga ja Jaak oma 911-ga, samuti tulid sõitma kaks 911 Turbot. Raja äärest võis veel leida Jamesi punase Boxsteriga ja Stenni oma 944-ga.

Allakirjutanu klõpsis fotoaparaati ning proovis tuule käes normaalselt seista :-) .

Siit siis ka sõitude ajad (panen esimesed 20).